استیکینگ ترون در تراست ولت

ترون چیست؟

ترون یک پروژه جاه طلبانه است که به ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز و زیرساخت آن اختصاص یافته است. پروتکل ترون، یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌عامل‌های مبتنی بر بلاک‌چین در جهان، پشتیبانی از بلاک‌چین عمومی پایه با توان عملیاتی بالا، مقیاس‌پذیری بالا و در دسترس بودن بالا را برای همه برنامه‌های غیرمتمرکز در اکوسیستم ترون ارائه می‌ دهد.

استیکینگ ترون چیست؟

استیکینگ شامل فرآیند شرکت در یک شبکه بلاک چین اثبات سهام (PoS) یا یک شبکه بلاک چین اثبات سهام نمایندگی شده (dPoS) با نگه داشتن و “ذخیره کردن” یک ارز دیجیتال در کیف پول برای پشتیبانی از عملیات شبکه است. این عملیات می تواند شامل اعتبارسنجی تراکنش ها، حفظ امنیت شبکه و به روز رسانی بلاک چین باشد. شرکت‌کنندگان برای ایجاد بلوک‌های جدید و تأیید تراکنش‌ها بر اساس تعداد سکه‌هایی که می‌خواهند به‌عنوان وثیقه استیک یا قفل کنند انتخاب می‌شوند. شرکت‌کنندگان در ازای استیکینگ سکه‌های خود می توانند سود دریافت کنند. Staking با نگه داشتن ارز دیجیتال راهی برای کسب درآمد غیرفعال ارائه می دهد و این یکی از ویژگی های کلیدی بسیاری از شبکه های مدرن بلاک چین است. پیشنهاد می کنیم مقاله کسب درآمد از ترون را مطالعه فرمایید.

نحوه استیک ترون (TRX) در تراست ولت

مرحله اول: آماده کردن توکن های TRX

TRX را از صرافی ها دریافت کرده و آن را به کیف پول TRON 3.0k خود واریز نمایید. برای تأیید اینکه موجودی شما به درستی نشان داده می شود آن را باز کنید. سپس از صفحه اصلی کیف پول به قسمت تب مالی (Finance) بروید تا تمام توکن‌های موجود که می‌توانند در کیف پول شما استیک شوند را مشاهده کنید. در این بخش ترون (TRX) را خواهید دید، روی آن ضربه بزنید تا مستقیماً به کیف پول ترون بروید.

توجه کنید که اگر TRX را در کیف پول خود نمی بینید، روی علامت “+” در سمت راست بالا کلیک کنید و TRX را جستجو نمایید، سپس از دکمه ضامن برای اضافه کردن توکن استفاده کنید.

مرحله دوم: وارد منوی Staking شوید

برای دسترسی به منوی Staking گزینه More را انتخاب کرده و موارد ریر را مشاهده خواهید کرد:

جزئیات سهام (Stake details) – اطلاعات بیشتر در مورد استیکینگ ترون و وضعیت فعلی استیکینگ خود خواهید دید.

Stake- این قسمت شما ره به صفحه اصلی استیکینگ می برد.

Unstake  – اگر قصد رها کردن یا همان آن استیک کردن توکن‌های خود را دارید و نمی خواهید پاداش دریافت کنید، به این قسمت بروید.

ادعای پاداش (Claim Rewards) – جوایز ایجاد شده را از طریق استیکینگ مطالبه کنید.

مرحله سوم: انتخاب ولیدیتور ترون

مقدار ترونی که قصد استیکینگ آن را دارید وارد نموده و سپس دکمه Max را انتخاب کرده تا تمام توکن ها را انتخاب کنید. حداقل مقدار ۱ TRX است. باید چند توکن موجود را برای پرداخت کارمزد داشته باشید که حداقل ۱ TRX است. ولیدیتور مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک نمایید.

قبل از ادامه مراحل بعدی بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • TRX شما به مدت ۱۴ روز فریز خواهد شد.
  • شما نمی توانید توکن های TRX فریز شده خود را جابجا یا انتقال دهید.
  • پس از ۱۴ روز، می توانید توکن های خود را از حالت فریز خارج کرده یا می‌توانید آنها را در حالت فریز نگه دارید تا به دریافت پاداش ادامه دهید.
  • فریز کردن توکن‌های اضافی، زمان فریز ۱۴ روزه را بازنشانی می‌کند.

مرحله چهارم: ارسال تراکنش به شبکه

تمام جزئیات تراکنش را بررسی نموده و سپس دکمه ارسال (Send) را کلیک کنید. این صفحه به صورت خودکار به کیف پول TRX خواهد رفت. در صورت موفقیت آمیز بودن تراکنش پیغامی برای شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله پنجم: تایید تراکنش و آغاز فرایند استیک

پس از تکمیل فرآیند استیکینگ، کیف پول ترون به طور خودکار توکن های استیک شده و فریز شده را نمایش می دهد. می توانید با انتخاب دکمه More و رفتن به بخش جزئیات سهام (Stake Details) این موضوع را بیشتر بررسی نمایید. خبر خوب اینکه حالا می توانید توکن‌های TRX خود را استیک کنید.

با مراجعه به آدرس سایتhttps://tronscan.org/#/  می توانید وضعیت استیکینگ خود را مشاهده نموده و آدرس ترون خود را جستجو کنید.

نحوه بررسی وضعیت استیک و تراکنش از طریق تراست والت

در کیف پول ترون خود، روی جزئیات تراکنش که عبارت Stake را دارد کلیک کنید.

سپس در بخش جزئیات بیشتر (More Details)  رفته که با این کار سایت https://tronscan.org باز شده و اطلاعات بیشتری در مورد استیکینگ ارائه می دهد.

شما همچنین می توانید آدرس TRX خود را جستجو کنید تا یک نمای کلی از حساب کاربری داشته باشید.

برای مشاهده وضعیت استیکینگ از طریق مرورگر دسکتاپ می توانید به آدرس https://tronscan.org

رفته و آدرس TRX خود را جستجو کنید.

درآمد غیرفعال از طریق استیک ترون

کسب درآمد از ترون از طریق سرمایه گذاری آن در کیف پول تراست ولت یک فرآیند ساده و در عین حال سودآور است. تراست ولت با ارائه یک کیف پول ایمن در نسخه موبایل به کاربران اجازه شرکت در استیکینگ ترون TRX را می دهد و آنها می توانند از این طریق به عملیات شبکه کمک کنند. به عبارتی، کاربران با استیکینگ ترون می توانند ارز دیجیتال خود را برای مدت مشخصی قفل کرده و در ازای آن پاداشی در قالب TRX دریافت ‌کنند. مقدار درآمد غیرفعال ایجاد شده تحت تأثیر عواملی مانند میزان درصد بازده سالانه (APY)، مقدار سرمایه گذاری اولیه و مدت زمان دوره استیکینگ می باشد. APY بالاتر، افزایش مقدار سرمایه‌گذاری‌های اولیه و مدت زمان طولانی‌تر استیکینگ معمولا منجر به بازدهی بیشتر می شود. تراست ولت با ارائه رابطی کاربر پسند فرآیند استیکینگ را ساده کرده و ارزهای دیجیتال  به راحتی برای کاربران مبتدی و حرفه ای قابل دسترس است. چنین ویژگی هایی در تراست ولت رسیدن به درآمدی غیرفعال و بدون دردسر را برای افراد فراهم می‌کند تا با نگه داشتن دارایی‌های TRX خود بدون درگیر شدن در فرایند ترید یا مدیریت پیچیده استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بهره ببرند.

نحوه آن استیک کردن (Unstake) ترون در تراست ولت

در صورت در اختیار داشتن توکن های TRX می توانید برای آن استیک کردن آن اقدام کنید. بهتر است بدانید که unstake کردن TRX تنها ۱۴ روز بعد از آخرین تراکنش استیکینگ قابل اجرا می باشد. آن استیک کردن توکن مانع از ایجاد پاداش می شود.

پس از تایید آن استیکینگ، توکن های شما قابل انتقال خواهند بود. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که مقدار کمی از TRX باید در کیف پول موجود باشد تا به عنوان کارمزد تراکنش پرداخت شود. حداقل کارمزد تراکنش یک TRX است.

مراحل آن استیک کردن ترون در تراست ولت

مرحله اول: دسترسی به منو Staking

پس از وارد شدن به کیف پول ترون و انتخاب دکمه More وارد منوی استیکینگ شده و گزینه unstake را انتخای نمایید.

مرحله دوم: مقداری که قصد Unstake آن را دارید وارد نمایید

مقدار TRX را که می‌خواهید آن استیک کنید را به صورت دستی وارد  نموده و دکمه Max را کلیک کرده تا تمام توکن ها انتخاب شوند. سپس گزینه Next را انتخاب نمایید. ​

مرحله سوم: تایید تراکنش

یادتان باشد که فرآیند unstake کردن trx تنها پس از گذشت ۱۴ روز قابل انجام است و با این کار توکن های شما مانع از ایجاد پاداش می شود.

تراکنش Unstake را بررسی کرده و در صورت درست بودن همه موارد گزینه Send را کلیک تا تراکنش به شبکه ارسال شود.

مرحله چهارم: چک کردن وضعیت unstaking

در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل Unstake پیغامی برای شما نشان داده خواهد شد. تراکنش Unstake نیز در صفحه اصلی کیف پول ترون قابل رویت می باشد.

میزان سود استیک ترون در تراست ولت چقدر است؟

یکی از ویژگی های جالب کیف پول تراست ولت امکان محاسبه میزان سود استیکینگ ترون در آن است که می توانید با مراجعه به آدرس سایت https://trustwallet.com/staking و از طریق ماشین حساب استیکینگ  تراست ولت میزان آن را محاسبه کنید. این ماشین حساب به صورت روزانه، ماهانه و سالانه  مقدار پاداش دریافت شده در فرایند استیکینگ ترون را به شما به صورت APR نمایش خواهد داد. در طول یک سال ۵ درصد سود به کاربران ارائه می دهد.

آیا استیک ترون در تراست ولت امن است؟

استیکینگ ترون درتراست ولت به دلیل وجود ویژگی های امنیتی قوی کاملا امن است. این کیف پول  با استفاده از تکنیک های پیشرفته رمزگذاری و مدیریت امن کلید، محفاظت از وجوه کاربران را در اولویت قرار می دهد. تراست ولت به ‌عنوان یک پلتفرم غیرحضانتی عمل کرده که به این معنیست که کاربران خودشان کنترل کلیدهای خصوصی خود را بر عهده دارند که باعث ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر به آن می شود. تراست ولت در دنیای ارزهای دیجیتال به عنوان کیف پولی قابل اعتماد و کاربرپسند شناخته شده است. با این حال، بهتر است کاربران از  بهترین شیوه های امنیتی مانند محافظت از کلیدهای خصوصی و به روز نگه داشتن نرم افزار کیف پول خودپیروی کنند..

چگونه یک اعتبار سنج Tron را انتخاب کنم؟

انتخاب یک اعتبارسنج Tron یک تصمیم بسیار مهم است که نیاز به بررسی دقیق چندین معیار کلیدی دارد. اول از همه، ارزیابی اعتبار ولیدتور در جامعه ترون است. یکی دیگر از عوامل مهم زیرساخت و قابلیت‌های فنی اعتبارسنج است. یک زیرساخت با سرور ایمن و به خوبی حفظ شده به ثبات و امنیت کلی شبکه ترون کمک می کند. به‌علاوه، میزان سهم اعتبار‌دهنده و رأی‌دهی را نیز در نظر بگیرید. زیرا سهام بالاتر اغلب نشان‌دهنده تعهد قوی‌تر به یکپارچگی شبکه است.

مشارکت جامعه و پاسخگویی به سؤالات کاربران نیز حیاتی است، زیرا نشان دهنده تعهد اعتباردهنده به حفظ یک رابطه باز و ارتباط با سهامداران است. با ارزیابی کامل این معیارها، شرکت‌کنندگان می‌توانند بهترین ولیدتور برای استیک ترون را که با اولویت‌های آن‌ها هماهنگ است و به سلامت کلی و تمرکززدایی شبکه کمک می‌کند انتخاب کنند.

سوالات متداول

منظور از استیک ترون در تراست ولت چیست؟

منظور از ترون استیکینگ در تراست ولت قفل کردن ارز TRX در کیف پول است تا از شبکه پشتیبانی کرده و با دریافت TRX به عنوان پاداش به کسب درآمد غیرمنفعل رسید.

آیا استیک ترون در تراست ولت سودآور است؟

بله. استیک ترون در تراست ولت  تحت تاثیر عواملی نظیر بازده درصدی سالانه (APY)، سرمایه گذاری اولیه و مدت زمان استیکینگ می تواند سودآور باشد. هر چقدر APY بالاتر، مقدار سرمایه‌گذاری اولیه بیشتر و دوره‌های استیکینگ طولانی‌تر باشد معمولاً منجر به بازدهی بیشتر برای کاربران می‌شود.

آیا استیک ترون در تراست ولت به احراز هویت نیاز دارد؟

خیر. خوشبختانه استیک ترون در کیف پول تراست ولت نیازی به احرا هویت ندارد.

منبع: انجمن تراست ولت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *