چطور ارز TRX استخراج کنیم

ترون یک بلاک چین غیرمتمرکز است که به دنبال ایجاد انقلابی در سرگرمی و اشتراک گذاری محتوای دیجیتال است. طی سال های گذشته سکه بومی ترون، TRX، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است و توجه سرمایه گذاران و معامله گران زیادی را به خود جلب کرده است که به دنبال راه هایی برای استخراج ترون هستند.

واقعیت این است که استخراج بلاک چین TRON غیرممکن است. با این حال، شما می توانید با استخراج ترون  TRX دریافت کنید. “چگونه با حداکثر بازدهی سکه های ترون را استخراج کنیم؟” سریعترین پاسخ به این سوال استفاده از واسطه ها برای استخراج مستقیم یک استخر استخراج و پرداخت به صورت ترون  (TRX) خواهد بود. اگر می خواهید جزئیات بیشتری در رابطه با نحوه استخراج ارز ترون بدانید با ما تا انتهای این راهنما همراه باشید.

ترون TRX چیست؟

سکه ترون  (TRX) یک ارز دیجیتال است که بر اساس پروتکل  ترون ساخته شده است و وسیله ای برای اشتراک اعتبار، پرداخت و ذخیره سازی است. همه کسانی که دارای سکه های (TRX) هستند، به طور کامل مالک تمام داده هایی هستند که ایجاد می کنند. مالکان می توانند نحوه توزیع این داده ها بین مخاطبان خود را کنترل کنند.

بسیاری از مردم به جای اینکه نحوه استخراج ارز دیجیتال TRON را بدانند، به دنبال پیشنهادات و پیش‌بینی‌هایی هستند که آیا این سکه آینده دارد یا خیر. پاسخ بله است. بسیاری از ویژگی های پیشرفته وجود دارد که مدیر عامل TRON جاستین سان و تیم توسعه آن را در پروژه ادغام کرده اند. اخیرا جاستین سان در مورد مشارکت بلاک چین ترون با امور مالی غیرمتمرکز صحبت کرده است. در صورت موفقیت، این شراکت قیمت TRX را در بازار کریپتو افزایش خواهد داد. علاوه بر آن، کاربران بیشتری متقاعد خواهند شد که از این پلتفرم در آینده استفاده کنند.

در شبکه ترون، از سکه رمزنگاری TRX برای ایجاد و تعامل با dApps استفاده می شود. کاربرانی که سکه‌های ترون دارند، می‌توانند با استیکینگ TRX، جوایز ترون پاور را نیز دریافت کنند. هر چقدر دارندگان سکه‌ها را بیشتر قفل کنند پاداش‌های بیشتری کسب می‌کنند. کاربران همچنین می توانند از TRON Power برای رای دادن در شبکه استفاده کنند که مستقیما آینده پروژه را تحت تأثیر قرار می دهد.

سکه TRX در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. قیمت افتتاحیه در اکثر صرافی ها حدود ۰.۰۰۱۴ دلار بود. در سه ماه اول پس از عرضه، قیمت سکه بین ۰.۰۰۱ تا ۰.۰۰۳ دلار متغیر بود. بلافاصله پس از آن، قیمت سکه به ۰.۵۰ دلار رسید که به سکه اجازه داد تا موقعیت خود را تا پایان سال تقویت کند. در ژانویه ۲۰۱۸، قیمت به ارزش جدید ۰.۳۰ دلار رسید، اما سپس به ۰.۰۱ دلار کاهش یافت. در سال ۲۰۲۱، قیمت (TRX) به قیمت ۰.۱۶ دلار رسید تا اینکه دوباره سقوط کرد.

آیا ترون TRX قابل استخراج است؟

از نظر فنی نمی توانید ترون را استخراج کنید. زیرا بلاکچین ترون از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده نمی کند. ترونیکس که یک سکه اثبات سهام (DPoS) است و برای استخراج و ماینینگ رویکرد متفاوتی را در مقایسه با سایر رمز ارزهای پایه مانند بیت کوین و سایر آلتکوین هایی که از پروتکل اجماع اثبات کار (POW) استفاده می کنند، بکار می گیرد. ترونیکس به جای استخراج سنتی از طریق استیک استخراج می شود.

برای درک بهتر الگوریتم DPoS، باید اساس مفهوم اثبات سهام (Pos)  را بررسی کنیم که به عنوان پایه و اساس آن عمل می کند. در PoS، دارندگان ارزهای دیجیتال می توانند در ازای پاداش، سکه های خود را به اشتراک بگذارند که شامل قرار دادن مقدار مشخصی رمزارز در کیف پول ترون برای یک دوره خاص است که در طی آن آنها نمی توانند سکه ها را برداشت، معامله یا انتقال دهند. با انجام این کار، کامپیوتر آنها به عنوان یک گره در شبکه عمل می کند. احتمال انتخاب شدن برای اعتبارسنجی یک بلوک و دریافت پاداش با میزان استیکینگ ارز دیجیتال و طول مدت دوره استیکینگ افزایش می یابد. فرآیند انتخاب ولیدیتور به عوامل مختلفی از جمله ثروت گره و سن بستگی دارد و نیمه تصادفی است.

حالا ترون قابل استخراج شدن است یا نه؟ از نظر فنی به دلیل عدم وجود حداکثر عرضه برای ارز دیجیتال ترون، امکان استخراج آن وجود ندارد. بر خلاف ارزهای دیجیتال مبتنی بر شبکه مانند بیت کوین، که در آن سکه استخراج می شود، تمام سکه های ترون (۱۰۰.۸ میلیارد (TRX  است که از قبل وجود دارند. اما یک راه جایگزین برای به دست آوردن TRX وجود دارد که آن هم استیکینگ است.

چرا ارز دیجیتال Tron را استخراج کنیم؟

دلایل متعددی وجود دارد که ماینینگ (استکینگ) ارز دیجیتال ترون می تواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد. اولا اینکه ترون دارای یک جامعه و اکوسیستم در حال رشد است که تقاضا برای TRX را افزایش می دهد. با استخراج TRX، می توانید سکه های ترون را جمع آوری کنید و به طور بالقوه از افزایش قیمت در آینده بهره مند شوید.

علاوه بر این، الگوریتم ماینینگ ترون(POS) یا Proof-of-Stake  شما را قادر می سازد بدون نیاز به سخت افزار گران قیمت و پرقدرت در ایمن سازی شبکه شرکت کنید. این امر استخراج ترون را برای افرادی با منابع محدود را ممکن می سازد.

علاوه بر این، با استخراج ترون به تمرکززدایی شبکه کمک کرده و آن را در برابر حملات مقاوم‌تر نموده و ثبات پلتفرم را تضمین می‌کنید. فناوری بلاک چین ترون در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال موارد استفاده مختلفی ارائه می دهد. شبکه ترون از توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز  (DApps)و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و فرصت‌هایی را برای توسعه‌دهندگان و کارآفرینان فراهم کرده تا راه‌حل‌های نوآورانه روی پلتفرم ایجاد کنند. با استخراج ترون، نه تنها پتانسیل کسب TRX را دارید، بلکه به رشد و پیشرفت اکوسیستم ترون نیز کمک می کنید.

اعداد ترون

ترون در هر ۳ ثانیه یک بلوک جدید تولید می کند و دارای ۸۹ میلیون توکن ترون (TRX) در گردش است اما حداکثر ثابتی ندارد. مجموع عرضه آن نیز به ۸۹ میلیون می رسد زیرا هیچ سکه ای نسوخته است. ارزش بازار ترون در زمان نگارش مقاله ۷ میلیارد دلار است که پروتکل ترون را بر اساس ارزش بازار در بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر قرار می دهد.

برای استخراج  ارز ترون به چه مواردی نیاز است؟

برای شروع استخراج ترون باید موارد زیر را دنبال کنید:

 1. انتخاب یک سخت افزار مناسب برای ماینینگ ترون

ترون از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند. از این رو شما نیاز به یک سخت افزار تخصصی برای استخراج ندارید. در عوض، برای به اشتراک گذاشتن TRX خود نیاز به یک رایانه با اتصال اینترنت پایدار و یک کیف پول سازگار با ترون دارید.

 1. راه اندازی یک کیف پول ترون برای استخراج

قبل از شروع به استخراج ترون باید یک کیف پول برای ذخیره درآمد خود راه اندازی کنید. انواع کیف پول سخت افزاری، کیف پول نرم افزاری و کیف پول آنلاین در دسترس است. یک کیف پول امن و پشتیبانی ارز TRX را انتخاب کنید.

کیف پول های محبوب برای استیکینگ ترون TRX شامل کیف پول ترون لینک، ویژن ولت، کیف پول اتمیک، تراست ولت، گواردا، کیف پول سخت افزاری نانو لجر و ترزور است. اگر تصمیم به استفاده از یک صرافی متمرکز دارید، نیازی به کیف پول ندارید.

 1. خرید ترون

انتخاب گزینه Stake در صرافی تا حد زیادی ساده ترین راه برای کسب بازدهی در ترون است. اگرچه، TRX در صرافی ارز دیجیتال است و نه کیف پول شما. یکی دیگر از روش های جایگزین، استیکینگ مستقیم با یک ولیدیتور است. با انجام این کار حدود ۱٪ بازده بیشتری دریافت خواهید کرد.

البته فرایند استخراج در این روش پیچیده تر است زیرا باید به تنهایی پاداش و سهام را مدیریت کنید. این روش ارزش وقت گذاشتن برای سرمایه گذاری کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار TRX را ندارد. اگر قصد دارید از روش دوم استفاده کنید که پیچیده تر است، می توانید قدرت ترون را نیز به دست آورید که به شما فرصت رای دادن به اعتباردهنده های خاص را می دهد.

نحوه ماین سکه ترون چگونه است؟

همه کسانی که به دنبال نحوه استخراج رمزارز ترون هستند، با فهمیدن غیرممکن بودن استخراج آن گیر می کنند. با این حال، مردم هنوز هم می توانند سکه های ترون را از طریق استخراج بدست آورند. چگونه ترون رایگان دریافت کنیم؟ به عنوان مثال، ماینرها می توانند با استخراج اتریوم بر روی پردازنده گرافیکی خود، سکه های TRX کسب کنند. استخراج با GPU کارآمدتر از استفاده از CPU است. تنها کاری که برای شروع به دست آوردن سکه های ترون (TRX) نیاز است این است که یکی از الگوریتم های ارائه شده در سایت ماینینگ TRON را انتخاب کنید. شما باید بین دو گزینه انتخاب کنید:

 • الگوریتم Ethash که برای رمزگذاری اتریوم استفاده می شود
 • و الگوریتم CryptoNite که از رمزارزهای مبتنی بر حریم خصوصی مانند Monero بیشتر استفاده می کند.

شما طبق معمول اتریوم را استخراج می کنید. سپس پلتفرم جوایز اتریوم را می گیرد و از آنها برای استخرهای ماینینگ استفاده می کند. در مرحله بعد، جوایز رد و بدل می شوند و در سکه های TRX به شما بازپرداخت می شوند.

چگونه به صورت رایگان ترون کسب کنیم؟

تمامی افرادی که به دنبال یادگیری نحوه استخراج Tron هستند باید مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده است را به خوبی بدانند:

 1. یک نرم افزار استخراج GPU خوب مانند Claymore’s Dual Ethereum Miner را دانلود کنید.
 2. فایل دسته ای با علامت ” ” start_only_eth را باز کنید.
 3. برای کپی کردن الگوریتم Ethash که شبیه ” “ethash.unmineable.com:3333 است، به Tron-mining بروید.
 4. متنی که به شکل ” “eth-eu1.nanopool.org:9999 است را مشخص و با آدرس “دریافتی” خود جایگزین کنید.
 5. به کیف پول TRON خود بروید و آدرس “دریافتی” خود را از آنجا کپی کنید. هنگامی که آن را در مکانی که به عنوان “آدرس کیف پول شما” علامت گذاری شده است، جای گذاری می کنید، بعد از آدرس خود “allpools 1” را تایپ کنید. با انجام این کار، می توانید بین ارزهای دیجیتال مختلف بدون شکستن آنها سوئیچ کنید. همچنین توصیه می شود برای شناسایی آسان تر، نام فایل BAT را به TRX تغییر دهید.
 6. پس از تغییر دادن نام فایل، فایل های متنی را ببندید و ماینرهای خود را راه اندازی کنید. پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید استخراج TRON شما تا چند لحظه دیگر آغاز شده است.

نکست پرداخت یکی از بهترین و کارامدترین راه های جایگزین برای خرید، فروش و مبادله TRON با استفاده از داده های نمودار لحظه ای قیمت TRX برای اطلاع از معاملات شماست.

برای شروع استخراج سکه ترون به چه چیزی نیاز است؟

توصیه اصلی برای همه افرادی که به دنبال یادگیری نحوه استخراج ارز دیجیتال TRON می باشند این است که GPU خود را برای استخراج با نصب جدیدترین درایورهای پایدار از وب سایت رسمی TRON آماده کنند.

یک کیف پول ترون را دانلود و نصب نمایید. آدرس کیف پول خود را دریافت کنید که به عنوان نام کاربری شما در استخر استخراج TRON خدمت می کند.

Claymore’s Dual Ethereum Miner را دانلود و نصب کنید. بهتر است بدانید که سیستم امنیتی شما ممکن است نرم افزار را به عنوان ویروس شناسایی کند.

یک استخر استخراج را پیکربندی کرده و کیف پول خود را برای آدرس TRON به عنوان نام کاربری  وارد کنید.

با دوبار کلیک کردن روی start.dat، شروع به استخراج کنید.

نرم افزار استخراج TRX

سکه ترون توسط بسیاری از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری پشتیبانی می شود. چندین گزینه وجود دارد که ماینرها می توانند انتخاب کنند. یکی از گام های مهم برای افرادی که دنبال استخراج TRX هستند انتخاب بهترین کیف پول ترون بر اساس نیازهای خاص آنها است. با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده در بالا، باید نرم افزار ماینینگ مورد استفاده خود را به عنوان نرم افزار اصلی انتخاب کنید.

نحوه ماین کردن ترون در کامپیوترهای شخصی (PC) چگونه است؟

یکی از بهترین گزینه ها برای افراد مبتدی و تازه کار استخراج TRON در رایانه شخصی است. کاربرانی که در استخراج ترون با تجربه هستند می توانند در ASIC سرمایه گذاری کنند. اگرچه این روش برای استخراج TRX گران تر می باشد اما ثابت می‌کند که موثرتر است. در حین یادگیری نحوه استخراج TRON در رایانه شخصی، به نمودار سودآوری استخراج خود دقت کنید تا حداکثر درآمد را در هر مرحله از راه به دست آورید.

محاسبه سود بالقوه از استخراج TRX

سودآوری استخراج سکه ترون (TRX) از فردی به فرد دیگر متفاوت است. میزان سودآوری به عوامل زیادی از جمله هزینه راه اندازی استخراج، سخت افزار و نرم افزار انتخاب شده، مالیات، هزینه برق، تعداد TRX شما و موارد دیگر بستگی دارد. بهترین راه برای بررسی سودآوری استخراج ترون، مرور نمودارهای سودآوری TRON است که سودآوری تخمینی استخراج TRON را در محل شما نشان می دهد.

سخن نهایی

 

 

 

سوال متداول

ترون ماینینگ چیست؟

TRX را نمی توان با هیچ پردازنده گرافیکی ماینینگ استخراج کرد. بلوک TRON در هر ASIC استخراج می شود. کاربران تنها می توانند در برخی از صرافی ها با استفاده از ETH و BTC این کار را انجام دهند، یعنی بایننس، yoBit، Etherdelts و غیره. بنابراین، هیچ راهی برای استخراج TRON وجود ندارد زیرا همه سکه ها از قبل در دسترس هستند و شما می توانید آنها را کسب کنید یا فقط آنها را خریداری کنید.

استخراج ترون چقدر طول می کشد؟

بلوک TRON در هر ASIC استخراج می شود. اما این بلوک بین تمام ماینرها تقسیم می شود. مدت زمان استخراج ۱ بلوک ترون کاملا به نرخ هش شما بستگی دارد، که اساسا میزان قدرت راه اندازی ماینینگ شما است. برای استخراج TRON با استفاده از asic بهترین نتایج را خواهید گرفت.

 

ماین ۱ TRON چقدر هزینه دارد؟

گفتن این موضوع که هزینه استخراج ۱ بلوک TRON چقدر است  دشوار است. زیرا به قیمت برق شما بستگی دارد. اما به طور کلی، اگر می‌خواهید سودآور باشید، باید روی راه‌اندازی‌های استخراج تخصصی به نام ASIC سرمایه‌گذاری کنید. آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال ایجاد شده اند و کارایی بالایی دارند. به همین دلیل پارامترهای عالی برای این کار می باشند.

نحوه استخراج و ماین ترون بر روی کامپیوتر PC چگونه است؟

اگرچه استخراج ترون در رایانه کاملا ممکن است، اما اگر به طور جدی قصد استخراج ارزهای دیجیتال را دارید بهتر است به فکر سرمایه گذاری در راه اندازی استخراج ASIC باشید. asic بهترین راه برای استخراج ترون است. اگر می خواهید از طریق کامپیوتر اقدام کنید بهتر است چند استخر ماینینگ را امتحان نمایید.

چگونه در خانه ترون را استخراج کنیم؟

در ابتدا می توانید در خانه از طریق رایانه خود نسبت به استخراج ترون اقدام کنید. هنگامی که تجربه بیشتری در استخراج کسب کردید، می توانید در asic سرمایه گذاری کنید. این روش بهترین راه برای استخراج ترون است. سعی کنید نمودار سودآوری استخراج را بررسی کنید، بنابراین شما فقط پول نمی سوزانید.

آیا استخراج ترون با گوشی ممکن است؟

بله. امکان استخراج ترون در دستگاه های اندرویدی وجود دارد اما دستگاه های iOS به دلیل آسیب وارد شده به دستگاه ها از استخراج Tron پشتیبانی نمی کنند.

نحوه ماین ترون در اندروید چگونه است؟

استخراج TRON در اندروید ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشنی به نام MinerGate را نصب کنید. پس از اینکه آن را از فروشگاه Google Play نصب کردید، یک حساب کاربری ایجاد کنید و آماده استخراج TRON در اندروید خود هستید.

چگونه ترون را در آیفون استخراج کنیم؟

متأسفانه، استخراج ترون در آیفون امکان پذیر نیست و اپل آن را محدود می کند. زیرا فرایند استخراج باعث آسیب به سخت افزار شده است. تمام برنامه‌هایی که باتری تخلیه‌شده ترون را استخراج می‌کردند باعث ایجاد گرمای بیش از حد یا فشار غیرضروری بر منابع دستگاه می شدند. به همین دلیل در حال حاضر استخراج ترون در آیفون ممنون است.

چگونه یک ماینر ترون شویم؟

اگر می خواهید به طور جدی یک ماینر ترون شوید باید در اولین قدم به یک استخر ماینر ملحق شوید. آنها در راه اندازی به شما کمک کرده و شما را در ابتدا راهنمایی می کنند. سپس بهتر است که البته مقداری asic بخرید تا بیشترین ارزش را داشته باشید.

استخراج TRON چقدر سودآور است؟

گفتن اینکه ماینینگ ترون چقدر سودآور است پیچیده است، زیرا در افراد مختلف متفاوت است و به متغیرهای زیادی مانند هزینه برق، هزینه راه اندازی معدن، مالیات و غیره بستگی دارد. بهترین راهی که می توانید انجام دهید بررسی نمودار سودآوری TRON است که از طریق آن می توانید پی ببرید که که استخراج TRON در مکان شما چقدر سودآور است.

چگونه یک ماینر ترون بسازیم؟

ماینر TRON فقط یک کامپیوتر است. معیار اصلی که باید به دنبال آن باشید راندمان در مقایسه با هزینه برق است. معمولا بهتر است ماینرهای تخصصی و حرفه ای به نام ASIC خریداری کنید یا می توانید از asic استفاده نمایید، که بهترین راه برای ماین کردن ترون است.

چگونه وارد ترون شویم؟

بهترین راه برای شروع ترون این است که از ابتدا شروع کنید که به معنای استخراج است. به این ترتیب تجربه‌ای فوق‌العاده مرتبط با این ارز دیجیتال به دست می‌آورید. برای استخراج TRON، ما asic را به عنوان بهترین روش ماینینگ توصیه می کنیم.

برای استخراج ترون به چه کیف پول هایی نیاز داریم؟

هر کیف پولی که از ترون پشتیبانی کند برای دریافت پاداش استخراج در ترون مناسب است. کیف پول لجر نانو، اکسودوس، ترزور و اتمیک از جمله محبوب ترین گزینه ها هستند.

 

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *