conversion-perfect-money-hot-voucher

تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر مزیت های بسیاری به همراه دارد. برخی از کاربران به دنبال تبدیل دلار پرفکت مانی به ووچر یا هات ووچر می باشند. فرض کنید قصد سفر به یکی از کشورهای خارجی را دارید و باید در یکی از هتل ها اقامت کرده و مبالغ زیادی دلار یا یورو به همراه داشته باشید. از خوبی های تبدیل Perfect money  به Hot Voucher عدم نیاز به پول نقد و تنها استفاده از کارت های هات ووچر است. می خواهید بدانید چطور؟ تا پایان این مقاله از نکست پرداخت همراه ما باشید تا برایتان توضیح دهیم هات ووچر چیست و نحوه تبدیل کد ووچر پرفکت مانی به هات ووچر چگونه است و چه مزیت هایی دارد.

تبدیل ووچر به هات ووچر

تبدیل ووچر به هات ووچر در پرفکت مانی باعث ایجاد تحولی بزرگ در تراکنش های مالی سنتی شده است. پرفکت مانی که به عنوان یک سیستم پرداخت امن و کارآمد شناخته شده توانسته با ارائه تبدیل ووچر به هات ووچر قابلیت های خود را به سطح بالاتری ببرد که در نهایت موجب تسهیل تراکنش ها و افزایش تجربه کلی کاربر شده است. همچنین تضمین می کند که کاربران نه تنها از یک پلتفرم مالی امن بهره‌مند شوند، بلکه از مزایای منحصر به فردی برخوردار خواهند شد که باعث با ارزش تر شدن تراکنش های آنها خواهد شد.

مروری بر پرفکت مانی، ووچر و هات ووچر

پرفکت مانی یکی از سیستم های پرداخت بین المللی است که موجب سهولت تراکنش های آنلاین برای کسب و کارها و افراد می شود. این سیستم فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری، انتقال وجه، پرداخت و خرید اینترنتی از سایت های خارجی را برای کاربران ایرانی فراهم نموده است. همچنین دارای دو حساب شخصی و بیزنسی می باشد که هر یک مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند. پرفکت مانی ارزهای مختلفی را پشتیبانی کرده و کیف پول دیجیتالی امنی ارائه می دهد. یکی از امکانات سیستم پرفکت مانی، ووچر پرفکت مانی است.

در مقاله ووچر پرفکت مانی چیست به طور کامل توضیح دادیم که ووچرهای پرفکت مانی به صورت کارت هدیه می باشند که می توان آنها را از طریق حساب پرفکت مانی در مقادیر مختلفی ایجاد نمود. این کارت ها با مبالغ مختلفی به همراه یک کد منحصر به فرد ۱۶ رقمی و یک کد فعالسازی ۱۰ رقمی تولید می شوند. با ووچر پرفکت مانی می توان نسبت به شارژ حساب پرفکت مانی یا انتقال وجه به سایر افراد اقدام نمود. خوب شاید بخواهید بدانید هات ووچر چیست؟ هات ووچر نیز شبیه به ووچر پرفکت مانی بوده و تمامی ویژگی ها و کاربردهای آن را دارد. تنها نقطه تمایز آن در مقایسه با ووچر پرفکت مانی سرعت بالا، عدم کارمزد و نقدینگی آنی آن است. کد منحصر به فرد هات وچر به جای ۱۶ رقم ۴۹ رقمی می باشد و با USD آغاز می گردد.

مزایای تبدیل پرفکت مانی به ووچر چیست؟

تبدیل پرفکت مانی به ووچر مزیت هایی از قبیل امنیت بیشتر، سهولت انتقال، حفظ حریم خصوصی را به همراه دارد. با تبدیل موجودی پرفکت مانی به کد ووچر یک کد منحصر به فرد یکبار مصرف تولید می شود. این کار باعث افزایش امنیت حساب پرفکت مانی در برابر تهدیدهای غیر مجاز می گردد. همچنین با انتقال وجه از طریق کد ووچر دیگر نیازی به انتقال مستقیم از حساب پرفکت مانی به حساب شخص دیگر و مشخص شدن جزئیات تراکنش نیست. این ویژگی باعث حفظ حریم خصوصی کاربران می شود.

creating perfectmoney vouchers

از دیگر مزیت های آن عدم نگرانی در رابطه با نوسانات قیمت ارز است. به عبارتی با تبدیل پرفکت مانی به کد ووچر، می توانید موجودی حساب پرفکت مانی خود را به یک ارز خاص تبدیل کرده و از آنجا که کارتهای ووچر تاریخ انقضا ندارند دیگر نگران ارزش وجه خود نخواهید بود. با تبدیل مقدار مشخصی از وجه حساب پرفکت مانی به کد ووچر می توانید مدیریت مالی مناسبی از حساب پرفکت مانی خود داشته باشید.

آموزش تصویری تبدیل پرفکت مانی به ووچر پرفکت مانی

برای تبدیل پرفکت مانی به ووچر پرفکت مانی باید وارد حساب پرفکت مانی خود شده و از منوی بالا گزینه برداشت (Withdraw) را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده گزینه e-voucher یا همان ووچر الکترونیکی را کلیک نمایید.

creating perfectmoney vouchers 2

بعد از انتخاب گزینه e-voucher صفحه جدیدی به عنوان سپرده ووچر الکترونیکی به صورت تصویر زیر باز می شود، که باید بر روی لینک purchase a new e-voucher کلیک کنید.

creating perfectmoney vouchers 3

در مرحله آخر در صفحه خرید ووچر الکترونیکی (purchase e-Voucher) باید نوع کیف پول خود که دلاری یا یورو است را در قسمت Account to Change from مشخص نموده و در بخش Amount to e-voucher مبلغی که برای تولید ووچر در نظر دارید را وارد کنید. با انتخاب دکمه preview purchase کد منحصر به فرد شما تولید می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این کد ووچر تولید شده باید در مکان امنی قرار دهید تا در دسترس افراد دیگر قرار نگیرد.

تبدیل ووچر پرفکت مانی به هات ووچر چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم یکی از بهترین کاربردهای تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر عدم نیاز به حمل مبالغ زیاد پول نقد در هنگام سفر به خارج از کشور است. شما می توانید تنها با داشتن کارتهای ووچر نسبت به نقد کردن آن در صرافی های معتبر معادل دلاری یا یورو آن را دریافت نموده یا ووچر خود را به هات ووچر تبدیل کنید.

مزایا و معایب تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر

برخی از مزیت های تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر عبارتند از:

  • سرعت بالا
  • سهولت در استفاده: تنها با وارد کردن کد هات ووچر می توانید نسبت به خرید کالا و خدمات از سایت های خارجی اقدام نمایید.
  • عدم کارمزد: هات ووچر هیچ کارمزدی جهت انتقال وجه دریافت نمی کند که برای حجم بالای تراکنش ها مزیت حساب می شود.
  • نیازی به افتتاح حساب نیست: بدون افتتاح حساب می توانید در مقادیر دلخواه و به تعداد مورد نظر خود هات ووچر تولید نمایید.

از معایب تبدیل ووچر پرفکت مانی به هات ووچر می توان به کاربرد نداشتن آن در بسیاری از فروشگاه های آنلاین و عدم سازگاری آن با سیستم های پرداخت آنها است.

آموزش نحوه تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر

شما می توانید با مراجعه به صرافی های پشتیبان سیستم پرداخت پرفکت مانی به هر تعداد و با هر مقدار مبلغی که در نظر دارید نسبت به تولید ووچر اقدام کنید. خوشبختانه صرافی های بسیاری در سرتاسر دنیا وجود دارند که پرفکت مانی و هات ووچر را می پذیرند و آن را به صورت دلار، یورو، روبل وجه رایج روسیه و پوند نقد می کنند.

کارمزد تبدیل و فروش پرفکت مانی چقدر است؟

مقدار کارمزد برای حساب های احراز هویت شده مقدار ۰.۵ درصد و برای حساب هایی که تایید و احراز هویت نشده اند ۱.۹۹ درصد می باشد. چنانچه قصد نقد کردن موجودی پرفکت مانی را دارید کارمزدی حدود ۲.۸۵ درصد بابت فروش پرفکت مانی از شما کسر می شود. خبر خوب اینکه کارمزدی برای تبدیل پرفکت مانی به ووچر دریافت نمی شود.

ممنوع شدن خرید و فروش هات ووچر

متاسفانه اواسط آبان ۱۴۰۳ در زمان آپدیت این مقاله، سیستم پرفکت مانی طبق بیانیه ای به شرح زیر ارائه انواع خدمات نظیر خرید هات ووچر، فروش هات ووچر، تبدیل پی اس ووچر به هات ووچر  و بالعکس را منع کرده است.

 “با توجه به سیاست پرفکت مانی جهت تداوم ارائه خدمات به کاربران محترم ایرانی، از این پس هرگونه معامله کد هایی مانند هات ووچر، پی اس وچر، پرمیوم ووچر، فوچر، ووچر مانی و موارد شبیه به آنها در سایتهای پذیرنده پرفکت مانی ممنوع بوده و در صورت مشاهده، حساب فوق مسدود شده و خدماتی به آن سایت ارائه نمی گردد.”

دلایل ممنوع شدن خرید و فروش هات ووچر و سایر کدهای ووچر چیست؟

متاسفانه بسیاری از کاربران با خرید کد هات ووچر و سایر کدهای ووچر آن در سایت های قمار و شرط بندی استفاده کرده و نسبت به پولشویی اقدام میکنند که باعث شده پرفکت مانی بسیاری از خدمات ووچر را به خاطر دلایل امنیتی ممنوع کند.

آیا امکان تبدیل هات ووچر به پرفکت مانی وجود دارد؟

خیر ممکن نیست. قبل از اعلانیه جدید سیستم پرفکت مانی، امکان تبدیل هات ووچر به پرفکت مانی همانند تبدیل ووچر به پرفکت مانی شدنی بود. کاربران می توانستند با شناسایی یک صرافی معتبر که پذیرای هات ووچر و پرفکت مانی باشد با ایجاد یک حساب کاربری و ارائه اطلاعات لازم و تکمیل فرایند احراز هویت، اطلاعات مربوط به هات ووچر را وارد نموده و مقدار مبلغ مورد نظر برای تبدیل را مشخص کرده و مبلغ معادل آن را در پرفکت مانی به حساب خود دریافت کنند. اما اکنون این قابلیت وجود ندارد.

آیا تبدیل هات ووچر به ارزهای دیجیتال ممکن است؟

خیر. قبلا کاربران می توانستند برای تبدیل هات ووچر به ارز دیجیتال، به صرافی های آنلاینی که پذیرای تبدیل کد ووچر به ارزدیجیتال مورد نظر آنها باشد مراجعه کنند. اما دیگر این قابلیت وجود ندارد و سیستم پرفکت مانی در صورت شناسایی از صرافی پشتیبان هات ووچر آن را مسدود خواهد کرد.

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی مفهوم هات ووچر و نحوه تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر پرداختیم. طبق آخرین اعلانیه سیستم پرفکت مانی در اواخر سال ۲۰۲۳ امکان تبدیل پرفکت مانی به هات ووچر، خرید و فروش هات ووچر و بسیاری از خدمات مرتبط با کدهای ووچر از سوی این شرکت ممنوع شده است. یکی از بهترین روش های جایگزین تبدیل پرفکت مانی به ووچر یا  خرید ووچر پرفکت مانی است که تمام ویژگی های مشابه با هات ووچر را ارئه می دهد که می توانید با مراجعه به صرافی های معتبر داخلی نظیر نکست پرداخت به طور مستقیم نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

سوالات متداول

هات ووچر چیست؟

هات ووچر شبیه به ووچر پرفکت مانی بوده و تمامی ویژگی ها و کاربردهای آن را دارد. تنها نقطه تمایز آن در مقایسه با ووچر پرفکت مانی سرعت بالا، عدم کارمزد و نقدینگی آنی آن است. کد منحصر به فرد هات وچر به جای ۱۶ رقم ۴۹ رقمی می باشد و با USD آغاز می گردد.

امکان تبدیل هات ووچر به ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

خیر. امکان تبدیل هات ووچر به ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

تبدیل ووچر به هات ووچر و ریال ایران چگونه انجام می شود؟

طبق آخرین اعلانیه شرکت پرفکت مانی برای کاربران ایرانی در ماه نوامبر ۲۰۲۳ استفاده از خدمات هات ووچر ممنوع شده است و امکان مسدود شدن درگاه پرداخت صرافی های ارائه دهنده این گونه خدمات از سوی شاپرک بانک مرکزی وجود دارد. بنابراین تبدیل هات ووچر به ریال ممکن نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *