ترون

خرید ترون| فروش ترون| قیمت ترونTRX- سریع و آسان

TRON (TRX)

شبکه و ارز ترون (TRX) چیست؟

ترون (TRX) یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز و ارز دیجیتال است. هدف اصلی آن ایجاد یک اکوسیستم سرگرمی برای محتوای دیجیتالی جهانی است که امکان اشتراک گذاری و توزیع مستقیم محتوا را بین سازندگان و مصرف کنندگان بدون واسطه فراهم می کند. TRON بر روی ارز رمزنگاری شده بومی خود، TRX کار می کند که به عنوان سوخت برای تراکنش ها و فعالیت های درون شبکه عمل می کند. این پلتفرم ویژگی هایی مانند برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند ارائه می دهد و ابزارهایی را برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد خدمات و محصولات مختلف بر روی بلاک چین فراهم می کند. 

Tron Banner on Nextpardakht

خرید سریع ترون TRX در ایران

 آیا امکان خرید فوری ترون در ایران ممکن است؟ در پاسخ باید باید گفت بله. شما می توانید به راحتی با مراجعه به پلتفرم نکست پرداخت که یکی از بهترین سایت های معتبر در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال است، اقدام به خرید سریع ترون نمایید. همچنین می توانید قیمت لحظه ای ترون و بیش از صد نوع رمز ارز مختلف دیگر را در آن مشاهده نمایید.

آیا خرید ترون بدون احراز هویت ممکن است؟

خرید ارز ترون بدون احراز هویت در برخی از صرافی ها تا سقف محدودی انجام می شود. در صرافی نکست پرداخت نیز خرید ترون مقدار کم تا سقف ۱۰۰ هزار تومان بدون احراز هویت انجام می شود.

مراحل خرید ترون و فروش آن در نکست پرداخت

 • ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در نکست پرداخت: وارد سایت نکست پرداخت شوید و با انتخاب یک رمز عبور قوی و وارد کردن شماره موبایل خود ثبت نام کنید.
 • تائید حساب کاربری: برای خرید رمز ارز ترون بعد از ثبت نام اولیه باید نسبت به تایید حساب کاربری اقدام کنید. سپس می توانید به خرید آنی ترون یا فروش ارز ترون بپردازید. برای درک بهتر می توانید ویدئو آموزشی خرید و فروش از دیجیتال را مشاهده کنید.
 • شارژ حساب ریالی یا رمزارز قابل تبدیل آن و خرید ترون: برای خرید ترون (Tron) باید ابتدا حساب کاربری خود را شارژ کنید که در ویدئو آموزشی نحوه واریز و برداشت ارز دیجیتال تمامی موارد به صورت تصویری توضیح داده شده است. شما می توانید به راحتی از طریق تتر یا با پول نقد ریالی یا تومان نسبت به خرید ارز Trx اقدام کنید.
Next Pardakht Infographic for Buying Tron
Next Pardakht Infographic for Selling Tron

فروش ترون TRX - تبدیل ترون به تومان

اگر به هر دلیلی قصد فروش ترون را دارید می توانید در پلت فرم صرافی آنلاین نکست پرداخت وارد پنل کاربری خود شوید و مقدار ترون مورد نظرتان را وارد و نسبت به فروش ارز دیجیتالی ترون اقدام نمایید و سپس مقدار معادل آن را به ریال دریافت کنید.

قیمت ترون TRX

قیمت ارز دیجیتال ترون (TRX) از گذشته تا به امروز در معرض نوسانات مختلفی قرار داشت. قیمت ترون همانند سایر ارزهای رمزنگاری شده بر اساس میزان عرضه و تقاضا در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال تعیین می شود. قیمت TRX هم دوره های رشد قابل توجه و هم دوره های تثبیت را تجربه کرده است که تحت تأثیر عواملی مختلفی مانند روندهای گسترده تر بازار ارزهای دیجیتال و موفقیت اکوسیستم ترون در جذب کاربران و توسعه دهندگان قرار گرفته است. اوج قیمت ارز ترون ۰.۳ دلار بوده که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. برای مشاهده قیمت ترون امروز به نمودار زیر مراجعه کنید.

قیمت لحظه ای ترون

نمودار زیر قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را نشان می دهد. برای مشاهده میزان تغییرات و رشد قیمت tron در فواصل زمانی مختلف نمودار را در آن زمانها تنظیم کنید.

خرید ترون trc20

برای خرید (Tron) می توانید از طریق شبکه اصلی این ارزدیجیتال در بستر trc20 اقدام کنید.

مزایای خرید ارز دیجیتال ترون چیست؟

مقیاس پذیری: ترون ادعا می کند که توان عملیاتی بالایی دارد و کارمزد تراکنش های پایینی دارد و در مقایسه با سایر پلتفرم های بلاک چین مانند اتریوم، مقیاس پذیرتر است.

تمرکززدایی: ترون بر روی یک شبکه غیرمتمرکز عمل می کند، به این معنی که کنترل و مدیریت شبکه بین گره های متعددی توزیع می شود و خطر خرابی نقاط مرکزی را کاهش می دهد.

قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی: Tron بستری را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا قراردادها و برنامه‌های کاربردی هوشمند ایجاد و اجرا کنند. این ویژگی می تواند فرصت های جدیدی را برای صنایع مختلف مانند امور مالی، بازی و مدیریت زنجیره تامین باز کند.

TPS بالا (معاملات در ثانیه): ترون دارای توان عملیاتی بالایی است که به طور بالقوه هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش می کند که می تواند برای مدیریت برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ مفید باشد. در حالیکه اتریوم تنها ۲۵ تراکنش در ثانیه و بیت کوین سه الی شش تراکنش را در ثانیه پشتیبانی می کنند.

انجمن و پذیرش: Tron دارای یک جامعه قابل توجه و فعال از کاربران، توسعه دهندگان و حامیان است که می تواند به پذیرش و رشد شبکه کمک کند.

مشارکت ها: ترون با شرکت ها و پروژه های مختلف همکاری هایی را تضمین کرده است و اعتبار و پتانسیل خود را برای موارد استفاده در دنیای واقعی افزایش می دهد.

توکن سازی: TRX می تواند به عنوان وسیله ای برای مبادله در اکوسیستم ترون مورد استفاده قرار گیرد و در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال معامله شود و فرصت های نقدینگی و سرمایه گذاری را برای کاربران فراهم کند.

قابلیت همکاری: هدف ترون ارائه قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای است که امکان انتقال دارایی‌ها و داده‌ها را بین شبکه‌های مختلف بلاک چین فراهم ‌کند که می‌تواند باعث افزایش سودمندی و راحتی شود.

قیمت ترون تحت تاثیر چه عواملی است؟

بازار ارزهای دیجیتال به شدت سوداگرانه است و تحت تأثیر طیف گسترده ای از عوامل است. در نتیجه، قیمت ترون (Tron) می تواند نوسان داشته باشد و بر اساس شرایط بازار و احساسات سرمایه گذاران در معرض تغییرات سریع قرار بگیرد. عوامل مستقیم و غیر مستقیم بسیاری بر قیمت ترون TRX یا هر ارز دیجیتال دیگری تاثیر می گذارند که به ترتیب در ادامه به آنها اشاره شده است.

احساسات بازار: احساسات کلی بازار و اعتماد سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت TRX تأثیر بگذارد. اخبار و تحولات مثبت در فضای ارزهای دیجیتال می تواند به افزایش علاقه خرید منجر شود و قیمت را بالاتر ببرد. برعکس، اخبار منفی یا نگرانی های نظارتی ممکن است به فشار فروش و کاهش قیمت منجر شود.

عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا در دنیای واقعی برای ترون (Tron) می تواند نقش مهمی در تعیین قیمت آن داشته باشد. افزایش پذیرش توسط سازندگان محتوا، مشاغل و کاربران می تواند تقاضا برای TRX را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به افزایش قیمت آن شود. به عبارتی با بالا رفتن تقاضای یک ارز قیمت آن نیز بالا خواهد رفت و بالعکس زمانیکه یک ارز زیاد عرضه شود و تقاضا برای آن کم باشد قیمتش کاهش خواهد یافت.

فناوری و توسعه: پیشرفت‌های فن‌آوری، بهبود پلتفرم و توسعه موفقیت‌آمیز DApps یا مشارکت‌های TRON می‌تواند بر قیمت آن تأثیر مثبت بگذارد. زیرا یک اکوسیستم قوی و فعال سرمایه گذاران و کاربران بیشتری را به این پلتفرم جذب می کند.

نقدینگی بازار: حجم معاملات و نقدینگی TRX در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال می تواند بر افزایش یا کاهش قیمت ترون تاثیر بگذارد. نقدینگی بالاتر به طور کلی امکان معاملات روان‌تر را فراهم می‌کند و می‌تواند تاثیر سفارش‌های خرید یا فروش بزرگ را بر قیمت کاهش دهد.

دستکاری بازار: قیمت ترون نیز مانند هر رمزارز دیگری ممکن است در معرض دستکاری بازار قرار گیرد و به طور موقت قیمت آن افزایش یا کاهش یابد.

tron price movements

قیمت ترون به تومان (ریال)

«قیمت ترون به تومان» به ارزش فعلی ارز دیجیتال ترون (TRX) به واحد پول ایران، تومان اشاره دارد. سرمایه گذارانی که مشتاق معامله Tron هستند، از نزدیک نوسانات قیمت trx به ریال را زیر نظر دارند تا یک تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید یا فروش TRX داشته باشند. دسترسی به قیمت های لحظه ای و دقیق ترون به تومان برای حرکت در بازار پویا ارزهای دیجیتال و بهینه سازی استراتژی های سرمایه گذاری در چشم انداز اقتصادی ایران بسیار مهم است. چه در جستجوی فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت و چه برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت، داشتن به روزترین قیمت‌ ترون به ریال در تصمیم‌گیری‌های مالی آگاهانه مؤثر است.

خرید ترون آنلاین و فروش ترون در چه صرافی هایی انجام می شود؟

برای خرید ترون انلاین یا فروش ترون می توان به انواع صرافی های معتبر متمرکز و غیرمتمرکز مراجعه کرد. منظور از صرافی های متمرکز (Centralized)  آنهایی می باشند که نقش واسط را داشته و به ازای آن پشتیبانی خوبی برای خرید و فروش ارز دیجیتال ارائه می دهند. همچنین منظور از صرافی های غیر متمرکز یا همان (Decentralized) صرافی هایی است که نقش واسطه ندارند و به طور مستقیم به انجام معاملات می پردازند. برخی از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز معتبر و سایت های خرید و فروش ترون TRX می توان به بایننس، کوین بیس، کوکوین و صرافی آنلاین نکست پرداخت اشاره کرد.

شرایط خرید TRX و فروش ترون از نکست پرداخت

 • استفاده از شبکه امن TRC20 برای خرید و فروش و انتقال ارز ترون
 • خرید و فروش ترون با کمترین کارمزد: صرافی نکست پرداخت برخلاف سایر صرافی های ارز دیجیتال کارمزد بسیار ناچیزی برای خرید و انتقال رمزارز ترون و سایر ارزهای دیجیتال دریافت می کند.
 • دسترسی به قیمت لحظه ای:  تعیین قیمت ترون در صرافی نکست پرداخت به ریال و تومان را بر اساس دو فاکتور مهم مشخص می شود. فاکتور اول تغییرات جهانی ارز ترون و دومین عامل قیمت دلار در داخل کشور است.
 • انجام تراکنش ها به صورت آنی:  از آنجا که بازار ارز دیجیتال فراز و نشیب زیادی دارد سرعت تراکنش و دسترسی به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ضروری است که این موارد در نکست پرداخت کاملا رعایت شده است.
 • خرید و فروش ترون بدون محدودیت
 • احراز هویت در کمترین زمان ممکن
 • پشتیبانی سریع ۲۴/۷
 • واریز و برداشت ترون از طریق والت های معتبر: در نکست پرداخت امکان واریز و برداشت ترون از تمامی کیف پول های معتبر ترون از قبیل تراست والت، اتمیک ولت و متامسک با استفاده از QR Code وجود دارد.

مروری بر تاریخچه رمزارز ترون و بنیانگذار آن

بنیاد ترون که با نماد TRX هم شناخته می شود در سال ۲۰۱۷ توسط جاستین سان، کارآفرین جوان و نماینده ارشد سابق ریپل (XRP) در چین تاسیس شد. Tron ICO  (ارائه اولیه سکه) در سپتامبر ۲۰۱۷ انجام شد و بودجه برای توسعه شبکه و پلتفرم Tron جمع آوری شد.

در ابتدا ترون به عنوان یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم راه اندازی شد. این فرآیند به ترون اجازه داد تا زمانی که بلاک چین خودش در حال توسعه بود سرمایه و محبوبیت کسب کند.

ترون با موفقیت مین نت یا شبکه اصلی خود را در ۳۱ می ۲۰۱۸ راه اندازی کرد و از یک توکن ERC-20 به یک بلاک چین کاملا مستقل تبدیل شد. این حرکت ترون را قادر ساخت تا کنترل کاملی بر شبکه خود داشته باشد و ویژگی های منحصر به فرد آن را پیاده سازی کند.

پس از راه اندازی شبکه اصلی، ترون توکن های خود را از بلاک چین اتریوم به بلاک چین بومی خود منتقل کرد. روند مهاجرت روان بود و ترون به یکی از رقبای اصلی اتریوم در فضای DApp و قراردادهای هوشمند تبدیل شد.

در جولای ۲۰۱۸، ترون بیت تورنت (BitTorrent)، یک پلتفرم پیشرو برای اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر را خریداری کرد. این پلتفرم به ترون اجازه داد تا اکوسیستم خود را گسترش دهد.

از سال ۲۰۱۸ تاکنون ترون مشارکت ها و همکاری های مختلفی را با شرکت هایی در بلاک چین و صنایع سنتی ایجاد کرده است. این مشارکت ها به افزایش دید و پذیرش ترون کمک کرده است. ارزش توکن TRX از زمان عرضه نوساناتی را تجربه کرده است. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، قیمت آن تحت تأثیر روندهای بازار، پذیرش، تحولات نظارتی و احساسات کلی در جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

کاربردهای ارز ترون

ارز دیجیتالی ترون کاربردهای مختلفی داردکه ارائه آزاد محتوا و مالکیت دائمی آن را می توان از دو ویژگی اصلی ترون نام برد. منظور از ارائه آزاد محتوا یعنی فرصتی به تولیدکنندگان محتوا داده شود تا بدون هیچ محدودیتی به ارائه و انتشار انواع مختلف محتواهای ویدئویی، تصویری و... بپردازند. همچنین منظور از مالکیت دائمی این است که تولیدکنندگان محتوا بعد از انتشار محتوای مربوطه برای همیشه به عنوان صاحب آن اثر نامیده می شوند.

هدف از ساخت ارز ترون چه بود؟

هدف این ارز دیجیتال ارائه زیرساختی ایمن و مقیاس پذیر برای ایجاد و استقرار قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) است. بسیاری از شرکت های معروف مانند گوگل، فیس بوک، گوگل پلی یا یوتیوب بستری برای تولیدکنندگان محتوا فراهم کرده اند تا به تولید محتوای ویدئویی و جذاب بپردازند.

این شرکت ها سود و درآمد هنگفتی از این بستر کسب می کنند و تنها میزان کمی به عنوان درآمد به تولیدکنندگان محتوا خواهد رسید. از این رو ترون با هدف حذف واسطه ها ایجاد شد. به عبارتی یکی از اهداف اصلی ترون امکان تعامل مستقیم بین تولیدکنندگان محتوا و مصرف کنندگان است.

هدف این مدل ارائه فرصت‌های بهتر اشتراکی درآمد برای تولیدکنندگان محتوا و کاهش کنترل پلتفرم‌های متمرکز بر توزیع محتوا است. TRX نقش حیاتی در این اکوسیستم ایفا می کند و چندین هدف را دنبال می کند. ترون همانند بسیاری دیگر از پلتفرم‌های بلاک چین، از کاربران می‌خواهد هنگام انجام عملیات در شبکه، مقدار کمی TRX را به عنوان کارمزد تراکنش بپردازند.

این هزینه ها به جلوگیری از هرزنامه کمک کرده و باعث امنیت و ثبات شبکه می شود. همچنین TRX می تواند برای اجرای قراردادهای هوشمند در بلاک چین ترون استفاده شود. قراردادهای هوشمند قراردادهایی هستند که خوداجرا می شوند و شرایط قرارداد مستقیما در خطوط کد نوشته شده است. از دیگر اهداف ترون استفاده از TRX به عنوان یک وسیله مبادله در DApp های مختلف ساخته شده بر روی پلت فرم ترون است. ممکن است لازم باشد کاربران برای دسترسی به برخی عملکردها یا خدمات ارائه شده توسط این DApp ها، TRX را نگه دارند یا از آن استفاده کنند.

ویژگی های ارز دیجیتال ترون

 • نام رمزارز ترون ترونیکس نیز است که به اختصار TRX خوانده می شود.
 • ترون هفدهمین ارزدیجیتال با ارزش در میان رمز ارزها است.
 • ترون با حذف واسطه ها و از شبکه همتا به همتا (Peer to peer) برای ارتباط مستقیم تولیدکنندگان محتوا با مصرف کنندگان استفاده می کند.
 • دولوپرها از زبان برنامه نویسی Solidity برای ساخت اپلیکیشن های تحت شبکه ترون استفاده می کنند.

چه چیزی ترون را منحصر به فرد می کند؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ترون که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می کند سرعت بالای آن می باشد. ترون حدود ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می کند. همچنین این رمز ارز هیچ کارمزدی بابت تراکنش ها دریافت نمی کند.

ارزش توکن TRX چگونه تعیین می شود؟

برای استفاده از تمامی برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند در بستر شبکه ترون باید کارمزد پرداخت شود که با نماد TRX نشان داده می شود. اگر شما به عنوان تولیدکننده محتوا درآمد داشته باشید در قالب رمز ارز TRX برای شما واریز می شود.

tron advantage

توکن TRX چیست؟

همانطور که در بخش های قبل گفتیم تولیدکنندگان محتوا درآمد خود را در بستر شبکه ترون به صورت TRX که توکن بومی آن است دریافت می کنند. کاربران می توانند با قفل کردن توکن TRX ارز ترون پاور (TP) دریافت کنند. این ارز دیجیتال برای دادن رای در شبکه است.

چه مقدار توکن ترون در گردش است؟

ارز دیجیتال ترون بیش از ۱۰۰ میلیارد توکن دارد. در سال ۲۰۱۷ فروش توکن های ترون شروع شد. در عرضه اولیه کوین ترون مقدار ۴۰ میلیارد توکن به شرکت کنندگان، ۱۵.۷۵ میلیارد ترون به سرمایه گذاران اختصاصی، ۳۴ میلیارد به بنیاد ترون و اعتباری حدود ده میلیارد به یکی از شرکت های جاستین سان ارائه شد. در حال حاضر تقریبا ۷۱.۶ میلیارد توکن ترون در حال گردش می باشد.

شبکه ترون چگونه ایمن می شود؟

شبکه ترون از طریق ترکیبی از مکانیسم‌های اجماع، مانند اثبات سهام تفویض شده (DPoS)  و اثبات ظرفیت تفویض شده (DPoC) ایمن می‌شود که در آن ابر نمایندگان تراکنش‌ها را تأیید کرده و بلوک‌های جدید تولید می‌کنند.

تکنیک های رمزنگاری پیشرفته برای ایمنی تراکنش ها و محافظت از داده های کاربر استفاده می شود. مشارکت اجتماعی و حاکمیت به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا به نمایندگان منتخب رای دهند و تصمیمات مهمی بگیرند و امنیت را افزایش دهند. ممیزی های امنیتی منظم، برنامه های پاداش باگ و اقدامات پیشگیرانه امنیت شبکه را بیشتر تقویت می کند و ترون را به یک پلت فرم قابل اعتماد برای برنامه های غیرمتمرکز و تراکنش های دارایی دیجیتال تبدیل می کند.

معماری و ساختار ارز ترون

 ترون بر اساس یک معماری بلاک چین است که سه لایه اصلی دارد. لایه اول آن که لایه ذخیره سازی نام دارد و نظریه دیتابیس گراف در طراحی آن بکار رفته که برای ذخیره کردن بلاک و حالت طراحی از آن استفاده می شود. لایه دوم، لایه هسته می باشد. در این لایه ماژول های مدیریت حساب، قراردادهای هوشمند و اجماع قرار دارند. آخرین لایه معماری ترون، لایه برنامه های کاربردی می باشد. در این لایه کلیه برنامه های غیرتمرکز و موارد مربوط به ساخت کیف پول قرار دارد.

کیف پول های نگهداری ترون کدامند؟

ارزهای دیجیتال باید در مکانی به نام کیف پول دیجیتال نگهداری و ذخیره شوند. ارز ترون نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید از یک کیف پول برای نگهداری آن استفاده کرد. کیف پول های مختلفی برای نگهداری و ذخیره ترونیکس وجود دارند که هر یک ویژگی های خاص امنیتی خود را دارند. این کیف پول ها برای ذخیره، مدیریت و تعامل با ترون  TRXو دیگر توکن های مبتنی بر آن در بلاک چین ترون طراحی شده اند.  در ادامه برخی از آنها را معرفی کرده ایم.

کیف پول های نرم افزاری: کیف پول های دیجیتالی هستند که به عنوان برنامه های کاربردی نرم افزاری روی دسکتاپ، لپ تاپ یا دستگاه های تلفن همراه اجرا می شوند. مانند اکسودوس (Exodus)، اتمیک والت (Atomic Wallet)

کیف پول های سخت افزای: لجر نانو ایکس (LedgerNano X) و لجر نانو اس (LedgerNano S)  از نمونه کیف پول های سخت افزاری هستند.

کیف‌پول‌های رومیزی یا دسکتاپ: این کیف پول‌ها که روی کامپیوتر نصب می‌شوند، کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی و وجوه خود در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به عنوان مثال می توان به TronLink، TronWallet و Klever اشاره کرد. کیف پول ترون لینک (TronLink) در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد. از آنجایی که یک کیف پول تحت دسکتاپ می باشد و به صورت افزونه بر روی مرورگرها نصب می شود و امکان ذخیره و انتقال ترون را در بلاکچین را ساده می کند.

کیف پول های موبایل: این کیف پول ها برای گوشی های هوشمند و تبلت طراحی شده اند که انعطاف پذیری خوبی دارند و استفاده از آنها آسان است. مانند TronWallet Mobile و Klever App اشاره کرد.

کیف پول کاغذی: کیف پول کاغذی شکلی از انبار سرد است که در آن کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین تولید و روی کاغذ چاپ می شوند. از آنجا که این نوع کیف پول ها در معرض تهدیدات آنلاین نیستند، امن می باشند اما کاربران باید در نگهداری فیزیکی آن کوشا باشند.  Tron Paper Wallet نمونه از این نوع کیف پول است.

الیپال،کول ولت اس، ترزور تی، سیف پال، کول ولت پرو، کوینومی، کیپ کی، تراست والت و متامسک از دیگر کیف پول های نگهداری ترون هستند.

هنگام انتخاب کیف پول ترون، کاربران باید عواملی مانند ویژگی های امنیتی، سهولت استفاده، سازگاری با دستگاه های خود و توانایی تعامل با DApps را در صورت نیاز در نظر بگیرند. یکی از موراد مهم در انتخال کیف پول توجه به این موضوع است که آیا کیف پول انتخابی کنترل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟ زیرا این امر برای حفظ مالکیت و امنیت کامل TRX و توکن های آنها ضروری است. علاوه بر این، کاربران فقط باید کیف پول ها را از منابع قابل اعتماد دانلود کنند تا از کلاهبرداری های احتمالی یا خطرات امنیتی جلوگیری کنند.

تفاوت کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری چیست؟

کیف پول های نگهداری ارز دیجیتال ترون را می توان به دو دسته اصلی نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم کرد. کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال به صورت آنلاین می باشند و قابل نصب بر روی تبلت، گوشی های هوشمند، صفحه دسکتاپ کامپیوتر هستند. این دسته کیف پول ها تمامی ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نمی کنند و از آنها به هات والت (Hot Wallet) یا کیف پول گرم نیز نام برده می شود. یکی دیگر از ویژگی های کیف پول های نرم افزاری عدم بازیابی دارایی در صورت گم شدن کلید خصوصی است که این ویژگی در کیف پول سخت افزاری که از آنها به عنوان کیف پول سرد یا (Cold Wallet) نیز نام برده می شود وجود ندارد. کیف پول های سخت افزاری تقریبا تمامی ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کنند.

کارمزد انتقال ترون TRX

 کارمزد خرید و فروش ترون TRX در نکست پرداخت حداکثر تا ۱ درصد می باشد. کارمزد واریز بر اساس ترافیک شبکه و صرافی‌های مختلف، بین ۱ تا ۱۰ TRX می‌تواند متغیر باشد. کارمزد برداشت ترون از کیف پول نیز یک TRX است.

روش های سود دهی ترون

استیکینگ : در این روش ارز ترون شما مدت زمانی معین در کیف پول نگهداری می شود تا امنیت شبکه ترون تامین شود. به ازای آن قالب نوکن بومی به عنوا پاداش به شما داده می شود.

بدست آوردن ترون رایگان : چندین روش برای بدست آوردن ترون رایگان وجود دارد. پلتفرم های فاست یکی از رایج ترین روش های دریافت TRX رایگان است. برخی از این این پلتفرم ها شامل free tron و Idle-Emipreمی باشند. شما می توانید با بازی کردن، کلیک کردن یا دیدن تبلیغات در برخی از سایت ها و اپلیکیشن ها یا یافتن ایر دراپ ها در برخی از سایت ها و انجمن ها TRX رایگان دریافت کنید.

آینده ترون چگونه است؟

هر گونه پیش بینی در مورد قیمت ترون TRX مشکل خواهد بود، زیرا رشد ارزهای دیجیتال کندتر از آنچه انتظار می رود می باشد. پیش بینی آینده ارز ترون به صورت قطعی امکان پذیر نیست. اما می توان با بررسی روند رشد، تغییرات و نوسانات این ارز دیجیتال در فواصل زمانی مختلف می توان حدس هایی زد. معمولا افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال تاثیر می گذارد. اما به طور کلی نمی توان به طور قطعی در رابطه با آینده یک ارز دیجیتال پیش بینی کرد.

بسیاری از تریدرها بر این باورند که ارزش ترون تا سال ۲۰۳۰ افزایش خواهد داشت. اما اینکه چقدر افزایش خواهد داشت خودش جای بحث دارد. اکثر تحلیلگران بر این باورند که حداقل ۵ دلار خواهد بود، اما هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد.

مزایای خرید و فروش ترون TRX در ایران با نکست پرداخت

نکست پرداخت یکی از صرافی های معتبر در حوزه خرید و فروش ارز ترون TRX در ایران می باشد که شما می توانید در این سایت در بستری امن و به صورت آنی خرید و فروش Trx را با کمترین کارمزد تجربه کنید. برای خرید و فروش ترون همین حالا در صرافی نکست پرداخت ثبت نام کنید.

سوالات متداول خرید و فروش ترون

ترون چیست و نام اختصاری آن کدام است؟

ترون  با نام اختصاری TRX ، یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری و سرگرمی محتوای دیجیتال جهانی است. همچنین رمز ارزی از دسته آلت کوین ها می باشد. در برخی از سایت ها ترون را با نام ترونیکس هم معرفی می کنند و با این نام نیز شناخته شده است.

از کجا ترون بخرم؟

یکی از بهترین راه های خرید ترون مراجعه به صرافی های آنلاین است. شما می توانید به صورت آنلاین قیمت لحظه ای ترون را مشاهده کرده و نسبت به خرید ترون به صورت آنی اقدام کنید که تمامی موارد در بستری امن در صرافی نکست پرداخت برای شما فراهم است.

چه مقدار ترون می توان خریداری کرد؟

خرید و فروش ترون هیچ محدودیتی ندارد و حداقل مقدار خرید ترون در نکست پرداخت برای با ۰.۱ دلار که معادل پنج هزار تومان می باشد.

آیا امکان تبدیل ترون به ریال وجود دارد ؟

بله. در صورتی که قصد فروش ترون را دارید با مراجعه به پنل کاربری خود در صرافی نکست پرداخت می توانید فرآیند فروشتان را آغاز و مبلغ معادل به صورت ریال برای شما واریز می شود.

آیا امکان خرید ترون بدون احراز هویت در نکست پرداخت وجود دارد ؟

بله. امکان خرید ترون بدون احراز هویت زمانی مجاز است که قصد خرید ترون مقدار کم تا سقف ۱۰۰ هزار تومان را در صرافی نکست پرداخت داشته باشید.

فرآیند خرید ترون چقدر طول می کشد؟

فرآیند خرید ترون به صورت آنی و در کمترین زمان ممکن در نکست پرداخت انجام می شود.

ترون چند درصد و چگونه سود می دهد؟

میزان سود دهی ترون قابل پیش بینی نیست و نمی توان عدد مشخصی برای آن تعیین کرد. همچنین می توانید از طریق روش های استیکینگ و ایردراپ ها یا مشاهده تبلیغات و کلیک کردن به سود دهی برسید.

شبکه اصلی ترون چیست؟

ترون در بستر TRC20 است.

ترون متعلق به کدام کشور است؟

این ارز متعلق به هیچ کشوری نیست و توسط جاستین سان در سال ۲۰۱۷  در سنگاپور تاسیس شد.

آیا امکان خرید ترون (TRX) بدون کارمزد وجود دارد؟

خیر. نقل و انتقال ترون رایگان نیست . کارمزد دارد. اگرچه لازم به ذکر است که صرافی نکست پرداخت در مقایسه با سایر صرافی های آنلاین کارمزد بسیار کمی برای خرید و فروش ترون TRX دریافت می کند.

آیا ارز ترون TRX قابل استخراج است؟

خیر. شبکه ترون هیچ ماینر اختصاصی TRX ندارد. زیرا بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام (DPoS) می باشد.

آیا امکان خرید و فروش ترون در هر ساعتی ممکن است؟

بله. شما می توانید به راحتی در هر ساعت از شبانه روز حتی روزهای تعطیل تجربه خرید و فروش ترون را در بستری امن و به صورت آنی داشته باشید.

آیا ترون برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بسیاری از تحلیلگران با توجه به ویژگی ها و قابلیت های بلاکچین ترون بر این باورند که در آینده نزدیک سرمایه گذاری ترون TRX بازاری پر سود خواهد بود.

محدودیت خرید و فروش ترون در نکست پرداخت چیست؟

در نکست پرداخت هیچ محدودیتی در میزان خرید و فروش ترون TRX و تبدیل آن به ریال یا تتر وجود ندارد.

کارمزد خرید و فروش ترون (TRX) در صرافی نکست پرداخت چقدر است؟

کارمزد ترون برای خرید و فروش در نکست پرداخت حداکثر تا نیم درصد می باشد.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود؟
خانهورود/ثبت نامتماس