بهترین بازی های ترون برای کسب درآمد

کسب درآمد از بازی هایی که ارز ترون می دهند یکی از راه های جذاب ورود به دنیای Web3 است. بسیاری از سکه ها نقش مهمی در بازی های P2E  یا play to Earn دارند. کسب درآمد از بازی یا بازی های P2E اخیرا به یک شکل محبوب سرگرمی و کسب درآمد در بلاک چین Tron تبدیل شده است. این نوع بازی ها کاربران را قادر می سازد تا پاداش‌های واقعی در قالب TRX، ارز دیجیتال بلاک چین ترون کسب کنند. در این مقاله قصد داریم مفهوم بازی های P2E، مزایا و معایب آن را بررسی کرده و لیست بهترین بازی هایی که ارز دیجیتال ترون می دهند و می توان از طریق آنها برای استخراج ترون اقدام کرد را معرفی کنیم.

بازی Play-to-Earn چیست؟

در این نوع بازی ها کاربران می‌توانند در ازای بازی کردن، پاداش‌های واقعی در قالب ارز دیجیتال کسب کنند. پاداش ها در TRX پرداخت می شود. برخلاف بازی‌های سنتی که بازیکنان فقط جوایز دیجیتالی مانند اقلام آرایشی و بهداشتی دریافت می‌کنند، P2E یک فرصت واقعی برای کسب درآمد ارائه می‌دهد که انگیزه و تعهد را برای بازی طولانی تر را بیشتر فراهم می کند. همچنین به بازیکنان این شانس را می دهد که با مهارت های بازی خود درآمد کسب کنند. بازیکنان می توانند از طریق بازی توکن به دست آورند. این توکن ها را می توان برای خرید آیتم های بازی i یا ارتقاء استفاده کرد.

ایده پشت بازی های P2E ارائه پلتفرمی به بازیکنان برای کسب توکن دیجیتالی است تا با سرمایه گذاری از طریق زمان و تلاش خود آنها را بدست بیاورند. شما می توانید با چند سکه ترون و اتصال به اینترنت بازی را شروع کنید. آن‌ها می‌توانند تراکنش‌ها را بسیار سریع‌تر از بازی‌های بلاک چین سنتی که در حال حاضر به دلیل سرعت بلاک چین اتریوم محدود شده‌اند، پردازش کنند. بازیکنان می توانند همزمان با بازی کردن و کسب درآمد اوقات خوشی داشته باشند. آنها می توانند TRX را در ازای پول واقعی بخرند، سپس از توکن های خود برای بازی استفاده کنند و سکه های TRX را از چالش ها به دست آورند.

مزیت بازی های P2E چیست؟

مزیت اصلی بازی P2E این است که بازیکنان می توانند پاداش‌های واقعی در قالب توکن‌های ارز دیجیتال کسب کنند که برای بسیاری از بازیکنان جذابیت بزرگی است. زیرا به آنها این شانس را می دهد که با مهارت های بازی خود درآمد داشته باشند.

بازی P2e به ایجاد جامعه بازی های کریپتویی کمک می کند و بازیکنان می توانند برای مقابله با ماموریت های بازی با یکدیگر همکاری کنند. این ویژگی به پرورش و ایجاد جامعه ای از بازیکنان کمک می کند که با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک کار کنند.

بازی P2e باعث پذیرش ارز دیجیتال در مقیاس گسترده تر می شود و بازیکنان بیشتری می توانند از توکن های TRX استفاده کنند.

برخی از معایب بازی بازی های Play to Earn

بسیاری از بازی‌های P2E برای باز کردن قفل و کسب جوایز به شما نیاز دارند که ساعت‌های طولانی بازی کنید. گاهی اوقات گیمرها هفته ها و ماه ها برای بازیابی سرمایه اولیه در بازی ها وقت می گذارند.

فناوری بلاک چین هنوز ناپایدار است و عواملی از قبیل ثبات، هزینه های اولیه، معماری شبکه و دسترسی اصلی بر آنها تأثیر می گذارد. بازیکنان باید از رویارویی با مسائل فنی موجود در دنیای کریپتو آگاهی داشته باشند. آنها برای کسب درآمد از بازی هایی ترونی باید با ارز دیجیتال آن TRX که برای آن بازی می کنند آشنا باشند.

لیست بهترین بازی های ترون رایگان برای کسب درآمد TRX

در این بخش به معرفی برخی از بهترین بازی هایP2E برای کسب درآمد ترون پرداختیم که بسیاری از آنها رابط کاربری جذابی دارند.

 1. بازی MegaCryptoPolis با ژانر شهرسازی

MegaCryptoPolis یک بازی استراتژی شهرسازی مبتنی بر بلاک چین است که به عنوان یک برنامه غیرمتمرکز  (dApp) اجرا می شود. این بازی از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌کند.

در MegaCryptoPolis، بازیکنان می‌توانند شهرهای خود را بسازند. گزینه هایی برای اجاره ساختمان ها یا خرید آنها، ایجاد اقامتگاه، نمایش تبلیغات، رانندگی اتومبیل، ارائه خدمات ویژه مورد نیاز سایر بازیکنان و موارد دیگر وجود دارد. هر حرکتی که بازیکن انجام می دهد یک معامله محسوب می شود. تمام دارایی‌های MegaCryptoPolis یک توکن غیرقابل تعویض (NFT)  منحصر به فرد ERC-721 است که متعلق به بازیکنان است و در کیف پول‌های رمزنگاری جداگانه آنها ذخیره می‌شود. از آنجایی که حقوق مالکیت به بازیکنان بازی واگذار می‌شود، آن‌ها می‌توانند آن را اجاره کنند، بفروشند، یا حتی از سایر بازیکنان در بازی یا سایر بازارهای NFT خریداری کنند.

این بازی شبیه به بازی‌های استراتژیکی و شبیه‌سازی محبوب‌تر مانند SimCity 4 و Cities XL است که بازیکنان می‌توانند تقریبا در زندگی واقعی تصمیم بگیرند، مناطق بسازند و حتی بلایای طبیعی خاصی را در بازی تجربه کنند.

با این حال، چیزی که MegaCryptoPolis را از سایر بازی‌های شبیه‌سازی معمولی متمایز می‌کند، این است که این یک بازی برای کسب درآمد است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است. بازیکنان نه تنها در حین بازی سرگرم می شوند، بلکه برای کسب درآمد نیز بازی می کنند.

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین نوع توکن مزیت ها معایب
MegaCryptoPolis ارز دیجیتال و NFT اتریوم Mega
 •  قابلیت همکاری با بلاک چین
 •  باز و غیر متمرکز است
 • ساخته شده به صورت سه بعدی
 • روشی مناسب برای کسب درآمد غیرفعال
 •  پشتیبانی از NFT
 • رایگان نیست
 •  نیاز به اتصال یک کیف پول رمزنگاری دارد

 

 1. بازی ChainZ Arena

ChainZ Arena اولین بازی RPG غیرفعال با بلاک چین اتریوم، ترون و EOS است که در ۲۴ آوریل ۲۰۲۰ راه اندازی شد. در این بازی می توانید عرشه قهرمانان خود را بسازید تا با سایر بازیکنان و هوش مصنوعی مبارزه کنید. قهرمانان خود را از بین پنج کلاس، چهار عنصر و کیفیت های مختلف انتخاب کنید که در کل چند صد کارت مختلف وجود دارد. یکی از ویژگی های بازی ChainZ Arena جنگیدن در مسابقات هفتگی و دریافت جوایز است. از این طریق می توانید مهارت های خود را در برخی رویدادهای ویژه جدید آزمایش کنید. نام توکن بازی سول Soul می باشد که می توانید با خوب بازی کردن و استخراج درون بازی آن را به دست آورید.

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین نوع توکن مزیت ها
ChainZ Arena ارز دیجیتال و NFT اتریوم، ترون و EOS Soul
 •  رایگان است
 • می توانید برای موفقیت بیشتر در مسابقات کارت های با کیفیت بالا خریداری کنید و چکش های ماینینگ را برای بدست آوردن Soul drops خریداری کنید.
 • پشتیبانی از NFT
 •  استفاده از قراردادهای هوشمند برای اجرا و پرداخت هزینه های روزانه و جوایز مسابقات

 

 1. بازی افترمث آیلندز AfterMath Islands

Aftermath Islands یک پلت فرم تعاملی واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک چین است که از جزایر، جوامع و املاک تشکیل شده است. جزایر به قطعات منحصر به فرد زمین مجاری(VL)  تقسیم می شوند که مالکان زمین بر محتوای منتشر شده در زمین خود استقلال دارند. کاربران می توانند نسبت به خرید، توسعه و معامله زمین مجازی (VL)، ملک و سایر اقلام به عنوان NFT اقدام کنند. بازیکنان می توانند با محیط های مجازی درگیر شوند و به روش های جدید و نوآورانه به صورت آنلاین یا آفلاین در آن کار یا بازی کنند، یاد بگیرند، کسب درآمد کنند، معاشرت داشته باشند و ساخت و ساز نمایند.

Aftermath Islands از فناوری‌ های بازی سنتی، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی برای ایجاد اشکال جدید تعامل استفاده می‌کند. جزایر Aftermath از طریق داستان سرایی پویا که توسط داستان نویسان چیره دست صنعت کتاب های مصور ساخته شده است، تجربیات همه جانبه ای را ارائه می دهد.  Aftermath Islands در حال حاضر NFT های پیش از راه اندازی (که بعدا برای زمین های مجازی و کلکسیون ها قابل بازخرید است) در بلاک چین WAX صادر می کند و در حال بحث برای افزودن پروتکل های دیگر است. این دارایی ها و اجزای مبتنی بر بلاک چین جزایر Aftermath بعدا به طور بالقوه به شبکه Polygon منتقل خواهند شد.

 1. بازی Blocklords

بازی blocklords توسط استودیو متاکینگ و برای تعامل با Polygon و Immutable X ساخته شده است. این بازی در وب ۳ ارائه شده و یک بازی استراتژیک قرون وسطایی است.  این بازی در قلب خود یک شبیه ساز مدیریت منابع و شهر است. از ویژگی های این بازی این است که اکثر مردم به عنوان کشاورزان ساده شروع به کار می کنند ولی فرصت هایی برای آنها برای رسیدن به پادشاهی وجود دارد. از این رو حتی فروتن‌ترین کشاورز نیز می‌تواند درجات بالاتری را طی کند و روزی به یک لرد یا بانو یا یک پادشاه یا ملکه تبدیل شود.

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین نوع توکن مزیت ها معایب
Blocklords

 

NFT اتریوم، ترون Mega
 •   حضور یک تیم فوق العاده متعهد برای مدت طولانی
 • روشی مناسب برای کسب درآمد غیرفعال
 • ارائه بازی وب ۳ با کیفیت بالا  و گرافیک شیک
 • پشتیبانی از NFT
 • گیم پلی غنی و پیچیده با روایت های بازیکن محور
 • تکراری شدن دستور دادن به کارگران مزرعه
 • عدم وجود یک گزینه رایگان برای بازی به دلیل ربات کردن بیش از حد
 • حاکم شدن برای اکثر بازیکنان از نظر مالی مقرون به صرفه نیست

 

 1. بازی چیبی فایترز Chibi Fighters

Chibi Fighters یک بازی مجازی مبتنی بر بلاک چین است که توسط برادران Garry و Alexander Runke از برلین ساخته شده است. چیبی فایترز جنگجویان شجاع کوچکی هستند که در نسخه های متعدد و با سلاح های مختلف در دسترس هستند. این بازی یک سیستم مبارزه بدون پیچیدگی و در نتیجه بسیار سرگرم کننده ارائه می دهد و از بلاک چین اتریوم استفاده می کند، بنابراین اتر (ETH) برای همه تراکنش ها استفاده می شود. Garry Runke، یکی از بنیانگذا این بازی پشتیبانی خیلی خوبی در Discord Chat ارائه می دهد. در صورت بروز مشکل به سرعت پاسخ داده  و بلافاصله به شما بازپرداخت می کند.

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین مزیت ها

Chibi Fighters

ارز دیجیتال اتریوم
 •  موانع ورود کم
 • عدم نیاز به آموزش برای درک مفهوم اصلی
 • پشتیبانی عالی
 • پشتیبانی از NFT
 • ارائه یک سیستم مبارزه ساده و در عین حال متنوع که طبق گفته سازندگان، تکه تکه گسترش خواهد یافت

 

 1. بازی اگیز ورلد Eggies World

Eggies World یک بازی آنلاین مبتنی بر بلاک چین ترون TRX است. هر شرکت کننده در دنیای Eggies شانس زیادی برای جمع آوری توکن های TRX به عنوان جایزه برای داشتن یک هیولا منحصر به فرد دارد. برای تبدیل شدن به یک هیولای زنده باید از تخم مرغ ها به خوبی مراقبت کرد و آنها را از طریق شت کوین های شبکه ترون تغدیه نمود.

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین مزیت ها معایب
Eggies World ارز دیجیتال ترون
 •  پایه فعالیت پیشگیرانه تضمین می کند که بازیکنان در بازی زنده بمانند. بدون ملاحظه، هیولا را قادر می سازد تا ۷ روز زنده بماند.
 • امکان دسترسی از طریق گزینه های مختلف از جمله کیف پول
 •  امکان برقرای ارتباط بین بازیکنان با بیکدیگر از طریق چت
عدم پشتیبانی از NFT

 

 

 1. بازی کریپتو بایتس CropBytes

یکی از بازی های رایگان ترونی cryptobytes است که می توانید با کشاورزی و پرورش میوه و محصولات آنها را برداشت کنید. پس از برداشت، می توانید آنها را آسیاب کرده تا برای حیوانات خود غذا درست کنید یا آنها را به قیمت ارز دیجیتال بفروشید. حیوانات مزرعه در این بازی باید روزانه تغذیه شوند تا در ازای آن شیر، پشم، تخم مرغ، ترافل و غیره به شما دهند. شما می توانید این موارد را به CBX تبدیل کنید. کمبود خوراک منجر به از دست دادن سلامت و عصاره آنها می شود. می توانید برای گسترش کسب و کار کشاورزی خود دارایی و NFT دریافت کنید. ابرقهرمانان NFT های کمیاب هستند که می توانند بازده مزرعه شما را افزایش دهند.

​۸. بازی مای کریپتو هیروز My Crypto Heroes

My Crypto Heroes یک بازی جنگی نوبتی است که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است. بازیکنان می توانند قهرمانان تاریخی را جمع آوری کرده و آنها را ارتقا دهند. این بازی دارای ماموریت ها، مسابقات هفتگی و سیستم نبرد رتبه بندی شده است.

شما می توانید قهرمانان را کنترل کنید. آنها را به سیاه چال بفرستید و مواد را جمع آوری کنید. از مواد در آزمایشگاه برای ایجاد Extensions NFT استفاده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای قوی‌تر کردن قهرمانان خود یا مبادله آنها استفاده کنید. با تیم قدرتمند خود در نبرد پیروز شوید و به اوج برسید!

نام بازی نوع پاداش شبکه بلاکچین توکن مزیت ها معایب
My Crypto Heroes NFT اتریوم GUM

پشتیبانی از NFT

 

برای افراد مبتدی با ارزدیجیتال کمی پیچیده و دشوار است

 

 1. بازی کریپتو دوزر CryptoDozer

CryptoDozer یکی از بازی های جذاب دریافت ارزدیجیتال با پرتاپ سکه است. مفهوم آن بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سکه ها را وارد کرده و به ازای آن عروسک هایی جمع آوری کنید که می توانید بعدا این عروسک ها را به سایر ارزهای دیجیتال نظیر اتر و ترون تبدیل نمایید.

 1. بازی دویکینز Devikins

هر شخصیت قابل بازی در Devikins یک توکن غیرقابل تعویض (NFT)  است. به این معنی که هر بازیکن مالک یک شخصیت کاملا منحصر به فرد قابل بازی در جهان Devikins و دنیای واقعی است. علاوه بر این، بازیکنان می توانند مجموعه شخصیت های خود را تازه نگه دارند و از طریق سیستم پرورش، قوی ترین و رقابتی ترین شخصیت ممکن را هدف قرار دهند. Devicoin (DVK) توکن ابزاری است که به‌عنوان ارز اصلی Devikins استفاده می‌شود.

DVK یک ارز دیجیتال است که ممکن است با ارزهای دیجیتال دیگر در دنیای واقعی و در نهایت با استفاده از ارز فیات مبادله شود. یک شخصیت قابل بازی نه تنها در مالکیت آنها منحصر به فرد است. با توجه به ماهیت نیمه نامتناهی الگوریتم خلق شخصیت و پرورش گیم پلی، هر شخصیت ویژگی های بصری و رزمی منحصر به فرد خود را خواهد داشت. به همین دلیل، هیچ شخصیتی دقیقا شبیه شخصیت دیگری نخواهد بود.

بازیکنان می توانند با پرورش شخصیت هایی که دارند، مجموعه ای از شخصیت های منحصر به فرد خود را آزمایش کرده و تجدید کنند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند شخصیت‌ها را از بازار خریداری کرده و حتی با قرار دادن کاراکترهای خود برای فروش، DVK بسازند.

 1. بلاکچین کیوتیز Blockchain Cuties

Blockchain Cuties یک بازی رمزنگاری کلکسیونی با ماجراجویی است که در آن می‌توانید با توله‌سگ‌ها، مارمولک‌ها، توله‌های خرس، گربه‌ها و دیگر موجودات واقعی و فانتزی بازی کنید. هر کیوتیز منحصر به فرد است و ۱۰۰٪ متعلق به شما است. شما می توانید آنها را جمع آوری کرده و پرورش دهید. مهارت های آنها را در نبردها آزمایش و آنها را مسلح کنید و حتی سطح آنها را ارتقا دهید!

می توانید با استفاده از قراردادهای هوشمند روی اتریوم و سایر بلاک‌چین‌ها، به تجارت باکیفیت در این بازی بپردازید. هر کیوتیز، که یک توکن ERC-721 NFT است که می تواند مانند یک ارز دیجیتال معمولی به بازیکنان دیگر منتقل یا فروخته شود.

 1. وینک Wink

یکی برنامه بازی غیرمتمرکز بر بلاکچین ترون است که انواع بازی های مختلف مانند تاس و کتاب های ورزشی را ارئه می دهد. پلتفرم وینک از کیف پول ترون لینک استفاده می کند که این کیف پول  برای اپلیکیشن های نسخه های اندرویدی و ios و به صورت مرورگر کروم در دسترس می باشد. با TRONLink می توانید به عملکرد DApp در بازی های WINk دسترسی داشته باشید.

 1. بازی Dice

یکی از محبوب ترین بازی های شبکه ترون است که کاملا شانسی است. بازیکنان با شرطبندی روی یک عدد که از ۱ تا ۱۰۰ است سعی می کنند درآمد خود را افزایش دهند. آنها عدد مورد نظر ر انتخاب کرده و سپس با زدن دکمه شروع اگر عدد تصادفی تولید شده همان عدد خاص انتخابی آنها باشد برنده می شوند.

 1. بازی TRON Blocks

یکی دیگر از بازی های جذاب بلاکچین ترون است که بازیکنان باید در مسیرخود بلوک های قرار گرفته را نابود کنند.

 1. بازی TronCars

بازیکنان با ماشین های قرار گرفته در بازی مسابقه می دهند. در این بازی حتی امکان خرید و فروش ماشین های واقعی با ترون نیز وجود دارد.

 1. بازی مجیک آکادمی Magic Academy

بازیکنان در این بازی نسبت به خرید جادوگر اقدام کرده تا پس از نبردهای پی در پی پاداش دریافت کنند. از دارایی های بازی مجیک آکادمی می توان به توکن های TRC20  و TRC721 اشاره کرد.

کدام یک از بازی های ارز دیجیتال ترون بهتر است؟

بلاک چین ترون در مقایسه با سایر بلاک چینهای اتریوم یا بایننس اسمارت چین گزینه های کمتری برای کسب درآمد از بازی ارائه می دهد.  انتخاب بهترین بازی ترون رایگان کاملا بستگی به نیاز و نوع علایق شخصی شما دارد. اینکه چه سبک بازی می پسندید. به نظر شما کدام از از بازی های ترون معرفی شده بهترین راه برای کسب درآمد می باشند؟ دلایل شما برای انتخاب این بازی ها چیست؟ خوشحال می شویم نظرتان را در پایان همین بخش با ما در میان بگذارید یا اگر تجربه ای در کسب درآمد از بازی های ترونی داشته اید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *